FANDOM


ברוכים הבאים למזנון! ארכיון דיונים דיוני מדיניות עיקריים

המזנון משמש לדיונים כלליים, קביעת מדיניות וקבלת החלטות כלליות בלבד.

  • הערות ושאלות לגבי ערכים ספציפיים יש לשאול בדף השיחה המתאים.
  • לעזרה טכנית, או בעיה כלשהי, פנו לדלפק הייעוץ.

לפתיחת דיון חדש, לחצו כאן

ארכיון 1, ארכיון 2

לעריכת תבנית הארכיון

125px-Three_different_coffees.jpgהעתקת מאמרים מהפורום עריכה

האם לא כדאי יהיה לבקש מכותבי המאמרים המקוריים לכתוב את הגרסא הראשונה תחת משתמש הנושא את שמם ולערוך את התוצאה במידת הצורך? אני לא חושב שנרצה לראות את התבניות האלה לעד בתחילת כל הערכים האלה, פשוט, ומאמין שניתן יהיה לתת לכותבים קרדיט מתאים גם כך.

-- יובל מדר 18:08, 28 אפריל 2006 (UTC)

הבעיה היא שחלק מהכותבים אולי כבר לא פעילים בפורום, או שלא ידעו לעבוד עם הויקי - אולי אפשר להצניע קצת יותר את התבנית, או לשים אותה בסוף הדף במקום בתחילתו?

--Idansof

זו אפשרות. ואולי בכלל להשאיר את התבנית בדף השיחה ולהעיר בתקציר העריכה?

--יובל מדר

כמה הצעות בנוגע לארגון ערכי הקורסים עריכה

כרגע קיימת הקטגוריה 'חומרי לימוד לפי מחלקות:מתמטיקה ומדעי המחשב'. המידע שקיים בערך היחיד בה - חשבון אינפיניטסימלי - לא מכיל חומר לימוד, אלא הסברים בנוגע לקורס.

אז ראשית, אני חושבת שעדיף לבנות קטגוריות וקטגוריות משנה ע"פ ההיררכיה הבאה:

'קורסים' --> המחלקות המתאימות (רשימת כל המחלקות באו"פ, כאן) --> הנושאים (כל הנושאים פה). ובכל נושא יהיו ערכים של הקורסים המתאימים.

יש הרבה מאוד נושאים והחלוקה הופכת להיות מסורבלת, במיוחד לאור העובדה שאני צופה שרובן לא תהיינה פעילות יותר מידי. אני מציעה לחלק כמו בעמוד הבית של תל"ם: לפי מחלקות(כשמחלקות דומות כמו מתמטיקה ומדמח מאוחדות) וחילוק משני לפי הרמה של הקורס (פתיחה, רגיל, מתקדם) -תום ברקוביץ

שנית, בנוגע לערכים עצמם - אני מציעה שיופיע תיאור כללי של הקורס והיחידות, המלצות לסטודנט (בערך כמו בסקירות הקורס בפורום), קישור לעמוד אחר עם חומרי לימוד - אם יהיו, והערות נוספות.

שלישית, יובל העלה למעלה את הרעיון של - לא לכתוב את מספרי הקורסים בשם הערך (כי זה מסרבל והופך את המספרים, וגם מפריע לאדם שרוצה לחפש את הערך ע"פ שמו). מה דעתכם?

אני חושבת שזה חשוב לשים את מספרי הקורס בשם הערך אם ניתן לחפש לפיהם (מכיוון שיש מלא קורסים שהשמות שלהם דומים מאוד: "סיבוכיות חישובית","חישוביות סיבוכית" , מבוא לסיבוכיות וכו'). אני לא חושבת שזה אמור להפריע לאדם שמחפש למצוא את הערך לפי השם. -תום ברקוביץ

ברית 20:46, 26 אפריל 2006 (UTC)

אני בעד. :) יובל מדר

נשמע הגיוני... --Idansof 17:50, 28 אפריל 2006 (UTC)

שם לויקי עריכה

The_Unofficial_Open_University_of_Israel_Wiki זה שם קצת ארוך מויקיספר או ויקיפדיה. ויקיאופ כבר תפוס, כך שצריך משהו מקורי יותר...

לי אין רעיון. אבל בינתיים, לא נראה לי שהשם "ויקי" למרחב המקביל למרחב "ויקיפדיה" יהיה נורא כל כך. יובל מדר
אגב, התוספת The unofficial אשר נשמעת אולי מיותרת מקורה בכך שאני רוצה להבטיח שאף אחד לא יאמין שאתר זה מייצג את האוניברסיטה הפתוחה, ומישהו יאשים אותנו בהטעייה מסיבה כלשהי. :) רק שכשיצרתי את הוויקי לא הבנתי שהשם הזה יקבע את שם מרחב הוויקי ויופיע ב-Title של כל עמודי האתר. עוד לא בדקתי האם ניתן עדיין לשנות אותו. יובל מדר 10:18, 24 נובמבר 2006 (UTC)

הצעה נוספת שאתר יקרא בעתיד - אתר תאו"פ - אתר ויקי לתלמידי האוניברסיטה הפתוחה . מאוד דומה לשם אתר ויקי (רשמית) של האוניברסיטה הפתוחה משה כהן 21:35, 27 נובמבר 2006 (UTC)

שימוש הוגן בתמונות ספרי הקורסים עריכה

אבקש מהכותבים שלא להשתמש בתמונות ספרי הקורסים נוספות של האו"פ שנלקחו מאתר למדא עד שיתקבל אישור מהם לשימוש בתמונות אלה.

הסיבה לכך היא שתמונות אלה מוגנות ככל הנראה בזכויות יוצרים, ואיני בטוח שטענת "שימוש הוגן" תהיה קבילה כאשר מדובר בתמונות רבות כל כך. יובל מדר 08:47, 22 אוגוסט 2006 (UTC)

יובל, האם קיבלת תגובה מלמדא? אם לא, ייתכן וכדאי יהיה לשאול אותם בשנית --Idansof 12:14, 10 דצמבר 2006 (UTC)
שלחתי עכשיו את הבקשה באימייל. אדווח כשיגיעו עדכונים. יובל מדר 14:00, 10 דצמבר 2006 (UTC)
התקבל אישור לשימוש בתמונות. נוסח האישור וכללי השימוש בתמונות מופיעים בדף ויקי:אישורים להעתקה (אשר ישמש את אותו התפקיד כדף המקביל בוויקיפדיה) יובל מדר 11:29, 11 דצמבר 2006 (UTC)

החיפוש באתר עריכה

כפי שהבחינו בוודאי חלק מהגולשים, החיפוש באתר לא מסתדר עם שמות ערכים בעברית. אני מניח שאם אפנה להנהלת Wikia הם יוכלו לטפל בקושי זה (מאחר שהחיפוש פועל היטב בוויקיפדיה העברית) אך בינתיים יהיה ניתן לגשת לכל הערכים באתר באמצעות הקטגוריות. (אליהן קיימים קישורים מהעמוד הראשי) יובל מדר 08:52, 22 אוגוסט 2006 (UTC)

מה הבעיה בעצם? ברית 21:51, 30 אוגוסט 2006 (UTC)
חיפוש של שמות בתיבת החיפוש מימין (על ידי הקשת השם וEnter) מודיע ש"הערך לא נמצא" בין אם הוא נמצא או לא. יש להעיר שחיפוש ללא אנטר ותוך שימוש בלחצן "עבור" פועל היטב.
מסתבר, אגב, שגם לאיןציקלופדיה הוותיקה מאתנו אותה בעיה, רק שגם הם לא דאגו לפתור אותה עד עכשיו. :) אמשיך לבדוק דברים ואקווה למצוא פתרון. יובל מדר 05:07, 6 ספטמבר 2006 (UTC)

הפתרון הוא פשוט ויישום באתר WIKIA אחר . לאחר לחיצה על כפתור חיפוש (בתיבת חיפוש) נפתח דף חיפוש. בדף זה להוסיף תבנית [תבנית:צור דף חדש] . זו משימה קלה למפעיל .משה כהן 21:40, 27 נובמבר 2006 (UTC)

עזרה בכתיבה ערך חדשעריכה

ניסיתי לכתוב ערך חדש . לצערי לא מצאתי הפניה לתיבת עריה . משה כהן 08:30, 18 נובמבר 2006 (UTC)

לאחר תהליך לימוד עצמי הבנתי שיצירת עמוד חדש אפשרית כרגע דרך כפתור "עבור" בתיבת החיפוש ולא דרך כפתור "חיפוש" . משה כהן 11:07, 18 נובמבר 2006 (UTC)

אכן, כך ניתן לעשות זאת. יובל מדר 10:31, 23 נובמבר 2006 (UTC)

החיפוש באתר עריכה

מזל טוב!

בשעה טובה ומוצלחת, החיפוש בעברית באתר חזר לפעול! :-) יובל מדר 10:13, 24 נובמבר 2006 (UTC)

אכן שעה טובה ומוצלחת. ברית 21:15, 28 נובמבר 2006 (UTC)