FANDOM


שמות האתר עריכה

מציע "ויקי-מדע" או "ויקי-ידע" לי בשלב זה נראה "ויקידע" משה כהן 10:49, 18 נובמבר 2006 (UTC)

אבל במקרה זה, מה יהיה הקשר בין אתר זה לאוניברסיטה הפתוחה? אתר זה לא הוקם על מנת לאסוף את הידע האנושי (ולא נועד לעסוק במדעים מדויקים בלבד) - לשם כך קיים מיזם ויקיפדיה. יובל מדר 10:33, 23 נובמבר 2006 (UTC)
  • לדעתי היעד של האתר כאן הוא לקבל תקציר של הקורסים מעבר לניתן במדריך. הדבר יאפשר לסטודנטים בקורסים לבחור על סמך תמצית של הקורס .
  • לדעתי אין שום רע בהוספת ידע אנושי.
  • יש לראות באתר השלמה לויקיפדיה. יכול להיות בעתיד קו בידול בין האתר (אולי שמו- ויקיה) לבין ויקיפדיה משה כהן 21:14, 23 נובמבר 2006 (UTC)
אני לא חושב שהבנתי לגמרי את דבריך: האם הידע האישי שיתווסף יהיה ידע הקשור לחומר ולמתכונת הקורסים הנלמדים באוניברסיטה הפתוחה? ואם לא, מדוע מקומו כאן ולא בוויקיפדיה או בוויקיספר? יובל מדר 07:38, 24 נובמבר 2006 (UTC)
החומר הוא בתחום העיסוק של האוניברסיטה , לא בהכרח על סמך קורס מסויים ואיננו קשור במיוחד למתכונת הלימודים באוניברטה הפתוחה. משה כהן 11:50, 24 נובמבר 2006 (UTC)
אני לא חושב שהבנתי. למה הכוונה ב"תחום העיסוק של האוניברסיטה הפתוחה"? האתר נועד לעזור לסטודנטים במפגשים באו"פ, אתה מאמין שזה תורם לכך? (כיצד, אם אין קשר בין הקורסים לחומר זה?)

אני מתנצל על השאלות הרבות, אני מעריך מאד את רצונך לתרום, (מי ייתן ויהיו עוד כמוך :)) אבל אני חושש שיש הבדלים בתפיסתנו את מטרת האתר. יובל מדר

ליובל, היות ויש כרגע שלוש אנשים , בערך, המעורבים באתר כאן , הרי אני מקוה שאתה לא תפריע לי , ועיני לא תהיה צרה בעבודה ותרומה של אחרים. אני מקוה שלאחר זמן יהיה ניתן להעריך את התרומה שלי. משה כהן 15:28, 24 נובמבר 2006 (UTC)

בבקשה, תמשיך. אם אין מדובר בהפרת זכויות יוצרים, (והבטחת לי שזה אינו המצב) אני לא חושב שיש בכך כל נזק. :-) רק תהיתי האם אין במה טובה יותר לכתיבת דברים אלה. (מספר הקוראים בוויקי זה גם מצומצם יותר מאחר שהוא אמור לעזור לסטודנטים באוניברסיטה הפתוחה)
אם זאת, איני מעוניין לשנות את כיוון המיזם ולהצהיר עליו כאוסף ידע כללי. (כפי שנרמז בשמות שהצעת לוויקי) אני חושב שהוא יחמיץ בכך את מטרתו וירחיק ממנו כותבים. (שיעדיפו לתרום לוויקיפדיה במקום למטרה כזו) יובל מדר 00:26, 25 נובמבר 2006 (UTC)
ליובל, ראשית האימרה "תחרות סופרים , תוסיף חכמה " מתאימה לסטואציה הנוכחית. ידוע לי היטב על אתרים אחרים בהם ניתן לכתוב בצורה זו . (למשל:ויקיפדיה בולוגים) משום מה בחרתי באופציה הנוכחית . כול זמן שניתן לעבוד במקביל, תלמידי האוניברסיטה (שאני מקוה שיכנסו), מרצים באו"פ (שיכתבו ערכי פרומו לקורסים) , ומשתמשים כמוני (שעיקר עיניינם בידע), הרי יטב . משה כהן 09:14, 25 נובמבר 2006 (UTC)

משה, אני בהחלט נוטה לדעתו של יובל. הויקי נועד לשמש בעיקרו כמקור מידע לסטודנטים בפתוחה, על כל המשתמע מכך.

זה לא אומר שאין מקום לערכים מדעיים, בפרט אם יש להם קשר לחומר הלימוד בקורסים, אבל אני אישית סבור שמקומם של מרבית החומרים שערכת הם בויקיפדיה העברית, זאת מבלי לגרוע או להמעיט בכוונותיך ונכונותך לתרום, ובזמן והמאמץ שניכר שהשקעת בכתיבת החומרים.


--Idansof 21:38, 27 נובמבר 2006 (UTC)

היגעתי למסקנה שהפורום האינטימי שקיים בויקיתאו"פ (שם זמני ולא מחייב) הוא מקום יותר נוח לעבודה מאשר הויקיפדיה העברית. בעתיד באם התנאים יבשלו אמצא את הדרכים לעבור לשם . בינתיים אני מרגיש כאן טוב. ואני תקוה שאין כאן מכשול. כל הערכים שערכתי נמצאים בקטגוריה שייצרתי. בתודה על שיתוף הפעולה משה כהן 23:22, 27 נובמבר 2006 (UTC)

הצעה לשם אתר עריכה

בהמשך להצעות לשם אתר : ויקי תאו"פ ראשי תיבות (אתר ויקי תלמידי אוניברסיטה פתוחה. 06:44, 26 נובמבר 2006 (UTC)

מעבר ממרחב משתמש:משה כהן למרחב קטגוריה:במה חופשית עריכה

ליובל:ברצוני להעביר את הערכים במרחב משתמש:משה כהן למרחב קטגוריה:במה אישית . בצורה זו הקישורים קלים יותר. משה כהן 06:47, 26 נובמבר 2006 (UTC)

קושי אחד - קטגוריה:במה חופשית אינו מרחב שם. מדובר בעמוד בודד המשמש כקטגוריה, ולא מקובל ליצור תתי עמודים לעמוד זה. (ומעשית, זה לא יקצר את הקישורים - להפך)
אם אתה מעוניין, אוכל לנסות לברר אל מי צריך לפנות על מנת להגדיר מרחבי שם חדשים (כך שתוכל ליצור ערכים תחת שמות מהצורה במה חופשית:שם הערך. כרגע לא כדאי יהיה לעשות זאת, כיוון שאני מאמין שהתוכנה לא תבחין בכך שלא מדובר בדפים מהמרחב הראשי) יובל מדר 11:50, 26 נובמבר 2006 (UTC)

ליובל : הכוונה שלי הרבה יותר פשוטה . במקום לתת לערך שמגדיר אותו כחלק מהמרחב המשתמש לכתוב שם ערך בלבד. אני מבצע כפי שהתכוונתי.משה כהן 18:40, 26 נובמבר 2006 (UTC)

תבנית הפניה לוויקיפדיהעריכה

לעידן, מה דעתך על תבנית:הפניה לויקיפדיה עברית [.http://www.he.wikipedia.org/(ערך)] לדוגמא ערך (לב) מאתר ויקיפדיה עברית משה כהן 21:30, 27 נובמבר 2006 (UTC)

ניסיתי לבנות תבנית:הפניה לויקיפדיה עברית . לצערי הבנתי שיש לי מה ללמוד בתחום. בינתיים האם מאן דהוא מוכן לתקן. משה כהן 23:13, 27 נובמבר 2006 (UTC)
התבנית תוקנה - ראה גם את הדוגמא בויקי:ארגז החול
--Idansof 06:48, 28 נובמבר 2006 (UTC)
תודה על הסיוע .משה כהן 07:25, 28 נובמבר 2006 (UTC)

בקרת עמיתים עריכה

אשמח לקבל חוות דעת על הערכים שבקטגוריה במה חופשית. ההיבט שאשמח לקבל חוות דעת נוגע לתכנים עצמם ולא לנחיצותם לאתר המקומי. אשמח באם גם אנשי אקדמיה שאינם משתמשים באתר המקומי יקבלו בקשה מקבילה באמצעות קישור מתאים. הערה הקטגוריה במה חופשית נוספים ערכים חדשים מעת לעת. משה כהן 07:30, 30 נובמבר 2006 (UTC)

שם חדש לאתרעריכה

בפורום הקיים באתר אשמח באם יוסכם על שם חשד לאתר . הצעתי : ויקי תאו"פ - ויקי תלמידי האוניברסיטה הפתוחה".

הנימוקים : דמיון לאתר ויקי רשמי של האונברסיטה הפתוחה, מדגיש את הפניה לסטודנטים . משה כהן 07:39, 30 נובמבר 2006 (UTC)
כל הנקודה בשם הייתה שהוא לא יראה כאתר רשמי של האוניברסיטה הפתוחה על מנת שלא נואשם בהתחזות או בהטעייה. יובל מדר 14:57, 1 דצמבר 2006 (UTC)
לכן השם מדגיש "תלמידי" או "סטודנטים באוניברסיטה הפתוחה". כמובן שיש לבקש אישור משלטונות האוניברסיטה, שכן נראה לי שהאתר מאוחסן אצלם . משה כהן 02:46, 2 דצמבר 2006 (UTC)
ליובל , מה דעתך להוציא דוא"ל לדובר האוניברסיטה הפתוחה ולבקש אישור ו/או הסכמה לשם . כל האמור באם השם נראה לך. כך שברוב קול (יובל ומשה) נוכל לשנות את השם למתאים יותר ובעיקר קצר יותר משה כהן 21:14, 2 דצמבר 2006 (UTC)
האתר הזה? לא, הוא אינו מאוחסן בשרתי האוניברסיטה הפתוחה. הוא מאוחסן בשרתי אתר בשם Wikia אשר קשור לדעתי לפרויקט ויקיפדיה למרות שאני לא בטוח לגמרי כיצד. (ראיתי שמנהלת האתר קרויה אנג'לה, כמו אחת ממפעילות המערכת הבולטות בוויקיפדיה האנגלית)
אני לא מעוניין בשינוי השם לשם שהוצע מאחר שאני עדיין מאמין שהוא עשוי להטעות אנשים. (בין אם האוניברסיטה הפתוחה תהיה מוטרדת מכך או לא) יובל מדר

בקשה לשיחרור מחסימהעריכה

מאחר ורוב הנמצאים באתר הנוכחי תורמים בעיקר לויקיפדיה בשפות שונות ומעט כאן , הרי אני מוצא לנכון לבקש שיחרור מחסימה , והסרת התווית "טרול" על כל המשמעויות ההנלוות מכך באתר ויקיפדיה עברית. שם הטרול המופיע בוויקיפדיה העברית הוא רובינג'ו. הנמוקים לבקשות האמורות הם: תרומה לןיקי - אתר בלתי רשמי האוניברסיטה הפתוחה . תרומה לויקיפדיה עברי תחת בובות קש שונות , תרומה לויקיפדיה האנגלית בעיקר בנושא קישור לויקיפדיה העברית. עלי לציין שבויקיפדיה אנגלית מעמדי כויקיפד רשום.06:05, 1 דצמבר 2006 (UTC)

זה לא קשור לאתר הזה.
אני לא הייתי קשור לחסימתך, ולכן לא אוכל להביע דעה על ההחלטה, אבל אם אתה מאמין שלא הייתה צודקת, אתה יכול לפנות לדף ויקיפדיה:בירורים שם ידונו במקרה שלך מחדש אם תבקש זאת. יובל מדר 14:49, 1 דצמבר 2006 (UTC).
פניתי מספר פעמים לדף ויקיפדיה:בירורים . משלא היתה תגובה פניתי באתר הנוכחי כדי שתעביר בדוא"ל למפעילים המתאים את הבקשה.
אין כל קשר בין האתרים, ואני לא מוצא קשר בין תרומתך לפרויקט זה (אשר למען האמת לא מצאתי זמן לעיין בה עדיין מעבר לרמת הכותרות) לתרומתך לוויקיפדיה. איני יכול לטעון לזכותך בלי לקרוא את כל הדיונים שקדמו להחלטת הקהילה, ואין לי את הזמן או את העניין לבצע מחקר שכזה.
להזכירך, אתה יכול לפתוח תמיד חשבון נוסף בוויקיפדיה, איש לא מגביל אותך. יובל מדר 15:23, 2 דצמבר 2006 (UTC)
ליובל, יש לי ותק בויקיפדיה כך שגם מכיר היטב את השיטה הזאת ניסיתי אותה כמו גם שיטות אחרות. ובכל זאת אני מוצא את מקומי כאן . יהיו נושאים שלא מתאימים לויקיפדיה ואני ער לעובדה זו עכשיו, אבל ישנם נושאים שבהחלט ניתן לבצע בויקיפדיה. משה כהן 21:20, 2 דצמבר 2006 (UTC)

יעוץ -זכויות יוצריםעריכה

כדי למנוע אי נעימות מעוניין לקבל ייעוץ לגבי המותר והאסור בהורדת תמונות מהדף המעבדה המרכזית לפיקוח והספקה של איזוטופים לשימוש אזרחי -ארה"ב. משה כהן 08:38, 3 דצמבר 2006 (UTC)

אני מאמין שמדובר בעבודה של הממשל הפדרלי של ארצות הברית, ולכן ניתן להשתמש בתמונות אלה בחופשיות. הערה אחת היא שלתמונות אלה כתוביות באנגלית, ולכן יהיה צורך לתרגם אותן לפני שניתן יהיה להשתמש בהן כאן. יובל מדר 18:53, 3 דצמבר 2006 (UTC)

דיון נוסף בנוגע למאמרי "במה חופשית" עריכה

לאחר שהמשכתי לחשוב על הנושא, החלטתי שהמאמרים מיותרים באתר זה, ויש להעבירם לוויקיפדיה/ויקיספר. ידע כללי זה טוב ויפה, אבל פשוט לא מתאים למטרת הפרויקט. זו מטרת ויקיפדיה ואחיותיה.

אבקש ממשה כהן להפסיק כתיבת ערכים אלה לפרויקט ולהעביר את הערכים הקיימים לפרויקטי ויקי האחרים לבחירתו, או למחשבו האישי. (כיוון שאסיר את המאמרים הישנים במהלך השבוע הקרוב)

תודה, יובל מדר 19:09, 3 דצמבר 2006 (UTC)

ליובל, לבקשתך מחקתי את כל הערכים שכתבתי. עם זאת אינני מסכים לדעתך שאין המקום מתאים לבמה חופשית בנושאי מדע. יותר מזה לדעתי מושג של חופש אקדמי , החשיבה לגבי חופש אקדמי עומדת בניגוד גמור לדעתך . אבל אני מכבד את דעתך.
למרות שניסיתי למחוק את כל הערכים , אשמח באם תמצא ערכים בלתי מחוקים תשאיר לי את מלאכת המחיקה, באופן זה אוכל לבצע גיבוי מלא. ושב תודה על האירוח עד עכשיו. משה כהן 07:07, 4 דצמבר 2006 (UTC)
תודה לך. יובל מדר 08:42, 4 דצמבר 2006 (UTC)
אני רק מסיים עכשיו את הנקיון בהפיכת הדפים שרוקנת לדפים מחוקים. אם אתקל בדפים שלא רוקנת, אודיע לך. יובל מדר 08:48, 4 דצמבר 2006 (UTC)